Pályázati felhívás középiskolás diákoknak

130 éve született Pável Ágoston

Pályázati felhívás középiskolás diákoknak

palyazat1886. augusztus 28-án Vashidegkúton (ma Cankova) született Pável Ágoston. A középiskola első négy évét a szentgotthárdi gimnáziumban végezte. Születésének 130. évfordulója alkalmából a szentgotthárdi Móra Ferenc Városi Könyvtár és Múzeum pályázatot ír ki két témában középiskolás diákok számára.

1. - Képzeletbeli levél a kisdiák Pável Ágoston „tollából” szüleinek a szentgotthárdi gimnáziumból
  2. - Élet a gotthárdi gimnáziumban Pável Ágoston korában

Mindkét témában a pályázónak lehetősége van saját fantáziája, elképzelése alapján fogalmazni. A szülőknek írt levél fiktív, elképzelés alapján íródjon – ilyet Pável Ágoston a valóságban sohasem írt -, de érdemes az életrajza, művei alapján, illetve egyéb forrásokból tájékozódni a kisdiák Pável Ágostonról, illetve a korabeli gimnáziumi életről.

A dolgozat terjedelme legfeljebb 5 gépelt oldal legyen.
Beadási határidő: 2016. november 7. (hétfő)
A pályázat beadható magyar vagy szlovén nyelven, postai vagy elktronikus úton a következő címekre:

Móra Ferenc Városi Könyvtár és Múzeum, 9970 Szentgotthárd, Széll Kálmán tér 2. E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.