Könyvtári táborozók

2023. július 4-én délelőtt a Móra Ferenc Városi Könyvtár nyári táborában résztvevő 20 gyermek látogatott el a múzeumba, hogy megismerkedjenek városunk értékeivel.

A gyerekek négy csoportba osztva vették nyakukba a várost egy térképpel a kezükben felnőtt kíséretében, hogy megkeressék a központ nevezetes épületeit, és az ott olvasott információk segítségével válaszoljanak a játékkártyán található kérdésekre. 11 helyszínt kellett fellelniük, melyeket mindenki sikeresen megtalált. E feladat győztese a Zseni Zsiráfok csapata lett, jutalmuk a „Térkép-Fürkész díj” elnyerése.

Kicsit megpihenve a sétából csatáztak egyet, megtekintették a kiállítást és a terepasztal-bemutatót, majd pedig kitöltötték a hozzá kapcsolódó kvízt. E játék nyertese a Bölcs Baglyok csapata lett, jutalmuk a „Montecuccoli hadtudományi díj” elnyerése.

A közös fotó elkészítése után pedig interjút adtak a gyerekek a városi tévének a táborról, az itt átélt élményekről.