Internet Fiesta

Az országos Internet Fiesta programhoz kapcsolódott 2023. március 23-án a Pável Ágoston Múzeum a Digitális Értéktár programmal.

Az esemény lehetőséget nyújtott arra, hogy a Móra Ferenc Városi Könyvtár és Múzeum dolgozói mélyebben megismerkedjenek a szentgotthárdi értéktárral, a digitális értéktárban rejlő lehetőségekkel.

Károly Andrea múzeumpedagógus ismertette a munkatársakkal a „Hungarikum” törvényt, az annak nyomán megalakult települési értéktárak feladatait, a helyi értékek összegyűjtésének jelentőségét, a Nemzeti Értékpiramist. Megbeszélték, hogy a helyi értéktárak nyomán milyen lehetőségek rejlenek a települési identitás fejlesztésében.  Az elméleti tudásátadást követően a szentgotthárdi digitális értéktárban mélyedtek el a résztvevők.