Szentgotthárdi hírességek csarnoka

hiressegek csarnoka 1A "Szentgotthárdi díszpolgárok anno" kiállítás folytatásaként nyílt meg 2020. augusztus 19-én a "Szentgotthárdi hírességek csarnoka". A kiállításban nyolc híres szentgotthárdi, illetve Szentgotthárdhoz köthető személyt mutatunk be a Kedves Látogatóknak: Desics Gyulát, Hodászi Edét, Mathiasz Artúrt, Vakarcs Kálmánt, Dr. Székely Ernőt, Boldog Brenner Jánost és múzeumunk névadóját, Pável Ágostont. A tablókon elhelyezett posztereken részletesen olvashatnak életükről, munkásságukról, Szentgotthárd érdekében folytatott tevékenységükről, fotókkal illusztrálva. A tárlókban a hozzájuk kötődő személyes tárgyi emlékek, írásuk láthatók. A megnyitó napján minden kiállítottat bejegyezték a Szentgotthárdi Halhatatlanok Aranykönyvébe olyan nevek mellé, mint Széll Kálmán vagy Dr. Vargha Gábor.

A kiállítás elkészítésében közreműködtek a Móra Ferenc Városi Könyvtár hiressegek csarnoka 2és Múzeum munkatársai, valamint a Honismereti Klub tagjai. A tablókat a VirtuArt Kft, a kiállítási plakátokat Csejtei Péter készítette. A tárlathoz kapcsolódik egy bemutató rövidfilm is, melyet IDE kattintva érhetnek el.