Szlovén nyelvi táborosok a múzeumban

2023. július 4-én délután a  Magyarországi Szlovének Szövetsége szlovén nyelvi táborosai vettek részt múzeumpedagógiai foglalkozáson a Pável Ágoston Múzeumban.

A gyerekek többsége már ismerősként tért vissza a múzeumba, hiszen iskolai programok keretében már jártak intézményünkben. Ez alkalommal Gáspárné Mayer Margit először egy rövid tárlatvezetés keretében bemutatta számukra a múzeum helytörténeti kiállításait. Ezt követően elmélyültek a szlovén nemzetiség mindennapi életét bemutató anyagban, melyhez kapcsolódó feladatok megoldása következett. Jutott idő a játékra is: puzzle, képkirakó kocka és pörgyettyűkészítés is szerepelt a programban. Még táncra is perdültek a gyerkek és kísérőik egyaránt. A kétnyelvű foglalkozás is segítette őket a szlovén nyelvtudásuk elmélyítésében. A jó hangulatú délután közös fotó készítésével zárult.