A szlovéniai Jesenice városából érkeztek középiskolás diákok a Rába-vidékre. A város a Felső Kranj régióban fekszik, a Száva-völgy északi részén Kranjska Gora üdülővárostól 15 km-re északnyugatra, a festői Bledi-tótól pedig 10 km-re délre. Északon a Karavankák veszik körül, melynek másik oldalán fekszik Villach.

Az egészségügyi tagozat 43 harmadik évfolyamos diákja 3 kísérőtanárral fedezte fel a környék szlovén nevezetességeit. A Múzeumban figyelemmel hallgatták Gáspárné Mayer Margit tárlatvezetését, ahol az itt élő szlovének múltja mellett érdeklődéssel tekintették meg a szentgotthárdi csata animációt, valamint a város ipartörténeti emlékeit. A csoport az apátistvánfalvi Határőr Múzeum megtekintését követően érkezett múzeumunkba, majd a Lipa étteremben elfogyasztott ebéd után a felsőszölnöki  Kühár Emlékházban zárult Rába-vidéki látogatásuk.