Farkaskalapács Csalló Adrienn rajza2021 októberében két turnusban, összesen 44 diák vett részt a Szombathelyi Bercsényi Miklós Általános Iskolából az ipartörténeti kiállításhoz kapcsolódó múzeumi foglalkozáson. A második ipari forradalom leckéit kiegészítve a kiállítás kiváló terepet biztosított a korszak vívmányainak bemutatására. A foglalkozáson bepillantást nyerhettek a négy nagy gyár mindennapjaiba, gyártási folyamataiba. A legnagyobb népszerűségnek a Kaszagyár 1:10 arányú modelljei örvendtek, melyeken bemutatásra kerültek a kaszagyártás legfontosabb munkafolyamatai, köztük a kaszaszélesítés a farkaskalapáccsal. A gyerekek nemcsak nézhették, hanem ki is próbálhatták a kiállított eszközöket. Bátor jelentkezőkből szerencsére nem volt hiány.

A tárlat bemutatása után a foglalkoztató teremben kirakhatták a kiállításhoz készült puzzle-ket, megtekintették a kaszagyárról szóló kisfilmet, néhány feladatot megoldottak az ipartörténeti foglalkoztató füzetből. A foglalkozás végén "jutalmul" megnézhették az 1664-es szentgotthárdi csatát bemutató animációt. A diákok és a tanárok visszajelzése alapján sikeres volt a múzeumi óra, sok érdekességgel és tudással gyarapodva térhettek haza intézményünkből.