P31400162019. március 14-én, az 1848-as forradalom és szabadságharc kitörésének 171. évfordulója alkalmából tartott városi megemlékező programokhoz kapcsolódva a Pável Ágoston Múzeum az 1848. március 15-höz kapcsolódó érdekességekkel várta a 12-18 éves diákokat. A bemutató filmvetítéssel kezdődött, melyben gimnazista diákok elevenítették fel a forradalom napjának fontosabb eseményeit, a fiatalok nyelvén szólva. Utána a résztvevők megtudhatták, hogyan és ki készítette el az első kokárdát, miért Fillinger kávéháznak mondták Petőfiék a Pilvaxot, kik zavarták meg a Nemzeti Múzeumnál délután 3 órakor tartott gyűlést és miért nézték este a Nemzeti Színházban Jókai Mórt Táncsics Mihálynak.

Az előadást követően a diákok megtekintették az egy hónappal ezelőtt megnyílt ipartörténeti kiállítást, ahol nagy érdeklődéssel figyelték a kaszagyári berendezések kicsinyített másainak működését, és a többi gyár termékpalettáját.